Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Özbek Sok. ME Plaza No:10 Kat:6 Beykoz, İstanbul
+90 (216) 693 0707 info@tr-smart.com

İşyerinde 5 Takdir Dili

İşyerinde 5 Takdir Dili

İşyerinde Yaşam

Şartlar farklı, ama sorunlar değişmedi. 2008 – 2010 ekonomik krizinin etkileri geride kaldı, ama işgücü üzerinde yarattığı stres hale geçmedi. Bütçeler daralmaya devam ediyor ve çalışan kadrosu bunalmış durumda. Uygun Bakım Yasası (Affordable Care Act) sağlık kurumlarına ve aynı zamanda tüm kuruluşların İK yöneticilerine çok fazl aiş yükledi.

Çalışanları tanıma programları hızla çoğalırken iş memnuniyeti ve çalışan bağlılığı giderek azalmaya başladı. Çalışanları tanıma faaliyetlerinin samimiyetsiz olarak algılanması, alaycılığın ve olumsuzluk düzeyinin artmasına neden oldu. İnsan Kaynakları yönetiminde yeni bir çağa girdiğimize inanıyorum; artık çalışanlara “baştan sağma” gibi gelen geleneksel tanıma yaklaşımından uzaklaşıp gerçek takdirimizi ifade etmeye çalışmalıyız.

 

İşyerinde Takdirin Etkileri

İşyerinde 5 Takdir Dili’nin dünya çapında on dile çevrilerek 140 binin üzerinde satışa ulaşması ve Takdirle Motivasyon Envanteri’ne katılan binlerce yönetici ve çalışan sayesinde, çok sayıda işyerini olumlu yönde etkileyebildik. Ayrıca dünya genelinde grupların takdir dillerini iş ilişkilerine uygulamalarına yardımcı olan yüzlerce sertifikalı danışmanımız var.

Microsoft, MGM Resorts, Nationwide Insurance, Miller Coors, Ford Motor Companies, The Million Dolar Round Table, DIRECTTV ve Wells Fargo gibi şirketler ve NASA, TSA, ABD Hava Kuvvetleri gibi devlet kurumları eğitim malzemelerimizi ve kaynaklarımızı kullandı. Kar amacı gütmeyen çeşitli kuruluşların liderlerine eğitim verdik. Buna ek olarak, 250’den fazla yüksekokul ve üniversite, çalışanları için bizim malzemelerimizi kullandı. Buna hizmet verdiğimiz çok sayıda hastaneyi, tıp merkezini ve devlet okulu ile özel okuluda eklersek, takdiri ifade etme mesajının çok geniş bir yelpazedeki kuruluşlara ulaştığını açıkça söyleyebiliriz.

PAUL WHITE, PhD

Yorum kapalı.